Anne – Baba ve Eğitimcilerin izlemesi gereken muhteşem bir film…

Anne – Baba ve Eğitimcilerin izlemesi gereken muhteşem bir film…

 

Her Çocuk Özeldir, orijinal adı ”Taare Zameen Par”… Bir eğitimci olarak izlerken en çok etkilendiğim film diyebilirim. Bu filmi izledikten sonra öğrencilerime olan yaklaşımım bu film sayesinde yeniden şekillendi. Bir çocuk okula başlayana kadar anne ve babasını rol model alır, okula başladıktan sonra da bu gruba öğretmeni de eklenir. Bu açıdan baktığımızda, bir eğitimci gözüyle izleyip nerede hata yaptığımızı sorgulatan bir film.

Her çocuk özeldir filmini en çok da anne ve babaların izlemesini tavsiye ederim; çünkü bu film bizim için bir ayna görevi görüyor ve bu filmi izledikten sonra eminim sizde kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

Taare Zameen Par, 2007 yapımı, Hint yapımı, yönetmenliğini Aamir Khan, Amole Gupte ve Ram Madhvani’nin yaptığı bir dram filmidir. Baş rollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaşmaktadır.  Bollywood’un Oscar’ı olarak bilinen Filmfare ödüllerinde En İyi Film dalında ödüle layık görülmüş. Ayrıca film gişede de ciddi bir hasılata imza atmış.

Filmin konusu : Ishaan isimli küçük  çocuğun Disleksi yani öğrenme bozukluğu vardır. Bu yüzden ailesi çevresi ve diğer öğretmenler onun tembel ve hayalci bir çocuk olduğunu düşünürler. Derslerindeki başarısızlıklarından dolayı ailesi Ishaan’ı sonunda yatılı okula vermeye karar verir. Ishaan gittiği bu okulda  resim öğretmeni Ram Shankar ile tanışana kadar hayatının tamamıyla değişeceğini bilememektedir. Filmde resim öğretmenini Aamir Khan canlandırmaktadır. Resim öğretmeni Ishaan’ın ne kadar çalışkan ve özel bir çocuk olduğunu keşfedecektir. Film IMDB sitesinden 8.5 gibi yüksek bir skor almıştır. Ayrıca Aamir Khan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan bu film bazı yerlerinde izleyiciyi yoğun bir duygusallığa götürebilir.

Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum ve izledikten sonra da yorumlarınızı 🙂

Eğitici film önerilerimiz devam edecektir…

marifetlikadinlar.net ekibi tarafından hazırlanmıştır. KAYNAK gösterilmeden kullanılamaz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: