Bir Tüp Diş Macunuyla Kızına Zorbalıkla İlgili Ders Veren Bir Anne

Bir Tüp Diş Macunuyla Kızına Zorbalıkla İlgili Ders Veren Bir Anne

Kızı geçtiğimiz yıl ortaokula başlamadan önce, Amy Gardner onu önündeki yıla hazırlamak için özel bir ihtimam gösterdi.

Anne-kız ikilisi küçük kızın okuldaki dolabını süslediler, ona yeni üniformalar aldılar ve okul malzemeleri alışverişi yaptılar. Ancak Amy’nin, yeni okuluna geçiş yapmadan bir gece önce kızına yaptırdığı şey, her şeyden çok daha önemliydi.

Amy kızının eline yeni bir diş macunu tüpü verdi ve kızından onu bir tabağın üstüne tamamen boşaltmasını istedi. Küçük kız bu sıradışı işi bitirince, annesi bu kez ondan bütün diş macununu tüpün içine geri koymasını istedi. Kızı bunun imkansız olduğunu ve diş macununun bir daha asla eskisi gibi olamayacağını haykırdığında, Amy kızına nasıl bir cevap verdiğini şöyle anlatıyor:

“Bu diş macunu tabağını hayatının geri kalanında hatırlamalısın. Kelimelerinin yaşam ve ölüm gücü vardır. Ortaokula başlarken kelimelerinin ne kadar büyük bir ağırlık taşıdığını görmek üzeresin. Kelimelerini başkalarının canını yakmak, küçük düşürmek, iftira etmek ve yaralamak için kullanma fırsatın olacak. Aynı zamanda kelimelerini başkalarını iyileştirmek, yüreklendirmek, iham vermek ve sevmek için de kullanma şansın olacak. Bazen yanlış seçim yapacaksın. Bu hafta içinde kendi kelimelerimi dikkatsizce kullandığım ve incinmeye sebep olduğum üç olay sayabilirim sana. Tıpkı bu diş macunu gibi kelimeler bir kez ağzından çıktığında onları geri alamazsın. Kelimelerini özenle kullan Breonna. Diğerleri kelimelerini yanlış kullandıklarında sen sözlerini koru. Her sabah, ağzından hayat veren kelimelerin çıkacağı sözü ver kendine. Bu akşam, ortaokulda hayat veren bir insan olacağı sözü ver kendine. Nezaketi ve şefkatiyle bilinen biri ol. Hayatını, buna aşırı ihtiyaç duyan bir dünyaya hayat vermek için kullan. İyiliği seçtiğin için asla ama asla pişmanlık duymayacaksın.”

Kaynak: https://www.popsugar.com/moms/Toothpaste-Bullying-Lesson-42236017

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: