ÇOCUĞUN ELİNDEN İŞLERİNİN ALINMASI ONU EKSİLTİR

ÇOCUĞUN ELİNDEN İŞLERİNİN ALINMASI ONU EKSİLTİR

Siz hiç bir şey üretmenin, oluşturmanın tadına vardınız mı? Emek verdiğiniz için mutlu oldunuz mu? Güzel sonuçlar ile özgüveniniz arttı mı?

Hayır ise, çocuğunuzun bunları yaşamasının ne demek olduğunu bilemeyebilirsiniz…

Birçok anne, yine “iyi niyetleri ve düşünceleri” ( çocuğum zorlanmasın, yorulmasın, uykusuz kalmasın vb..) ile çocuklarının ellerinden işlerini alıyorlar. Bu çocuğun elinden ” gelişim sürecinin” alınması demektir.

Üretirken ve birşey oluştururken zekamızı, fiziksel bedenimizi kullanırız. O işe ruhumuzu katarız, bizi ifade eden şeyler oluştururuz… Deneriz yine deneriz… Emek verip, sabretmeyi öğreniriz… Yani ruhsal, zihinsel ve fiziksel bir gelişim içerisinde oluruz.

Bir şey üretirken enerji akışımız yüksektir. Ürettiğiniz şeyi, üretim aşamasında önce biz besleriz, sonra enerjisel anlamda ürettiğimiz şey bizi besler… Mutluluk verir, özgüven verir, özsaygı verir… Bir dahaki üretim seferi için cesaret verir..

Bu nedenledir ki çocuğun elinden işler alınmamalıdır. Çocuğa tam tersine meşgul olacağı, üreteceği, ilerleteceği şeyler ile meşgul olması sağlanmalıdır.

Bugün elinden ” iyi niyet” ile kendi iş ve görevleri alınan çocuk, yarın öbür gün tek başına iş yapamaz, geliştiremez, düşünemez ve kendine güvenmez olacaktır.

Kendini ifade eden çocuk, sakinleşir. Kendisini ifade eden çocuk kendini tanır, sevdiği alanlarda başarılı olur…

Kendini ifade eden çocuğu annesi babası daha iyi tanır, gözlemler. İhtiyaçlarını daha iyi anlar…

Üretme imkanı çocuğa verilebilecek en güzel hediyelerdendir..

Sevgilerimle
Enerji Uzmanı
İpek Şekerdil
Ücretsiz Enerji Grup Uygulamaları için Facebook grup; İpek Şekerdil ile Hediye Grup Çalışmaları
Facebook: İpek Şekerdil
www.ipeksekerdil.com
+90 507 866 05 89

www.marifetlikadinlar.net için Enerji Uzmanı ipek Şekerdil tarafından hazırlanmıştır. marifetlikadinlar.net KAYNAK gösterilmeden kullanılamaz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: