KENDİ OLUMSUZ KAYITLARIMIZA GÖRE ÇOCUKLARIMIZA TEPKİ VERİRİZ.

KENDİ OLUMSUZ KAYITLARIMIZA GÖRE ÇOCUKLARIMIZA TEPKİ VERİRİZ.

Belli bir süre önce dışarıda yürürken birden bağırışlar duymaya başladım. Bir kadın bağırmasıydı. Kafamı çevirdiğimde 14-15 yaşlarında bir çocuk ve annesini gördüm. Karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorlardı. Annenin bir elinde paketler varken, diğer eli ile çocuğunu tutuyordu.

Ve büyük bir ustalık ile, herkesin içinde çocuğuna bağırıyordu. Ben en az 10-15 metre uzaktaydım ve o trafik sesi içinde çok rahat duyuyordum. Caddenin ortasında çocuğunu insanların içinde rencide etme korkusu olmadan, ne derece bağırdığını siz düşünün artık.

“Sana bir türlü yetemiyorum.” diye haykırdı anne !

Daha önce ki yazılarımda da anlattığım gibi yinelemek istiyorum.

“Eğer biz bir duygu hissediyor isek; bu bizimle alakalı bir durumdur.”

Yani anne zaten kendini yetersiz hissettiği için, o gün orada o tepkiyi verdi. Kendini yetersiz hissetmeseydi olayları algılayış biçimi ve yaklaşımı, hatta yaşadıkları farklı olacaktı.

Enerji bedenimizde olumsuz duygu ve düşünceler kayıtlı olduğu taktirde olaylar ne olursa olsun, pozitif bir olay bile yaşasak o durumu olumsuz kayıt etkisi ile negatif algılarız. Ve ona göre tepkiler veririz. Karşı tarafın düşüncesinden, niyetinden tamamen uzak, bağımsız kendimize ait duygular yaşarız.

Kısaca şunu söylemek istiyorum. Kendi kendine yeterlilik hisseden bir annenin aynı çocuğa, aynı karşılaştığı soruna verdiği tepki farklı ve çok daha bilinçli olacaktı. Belki de çocuğu en baştan zaten farklı yetiştirecekti.

Çünkü bizde ne var ise çocuğumuza sadece onu verebiliriz.

Çocuklar dünyaya gelmeden kendimizi onarmalıyız. Çocuğumuz varsa da her ne vakit olursa olsun, kendimizi ve duygularımızı ele almalıyız. Yoksa kısır döngü içerisinde, negatif bir yaklaşım ile çocuklara yaklaşacağımızı, onları içimizdeki tüm olumsuz duygulara maruz bırakacağımızı tahmin edebiliriz.

Sevgilerimle
Enerji Uzmanı
İpek Şekerdil

Ücretsiz Enerji Grup Uygulamaları için Facebook grup; İpek Şekerdil ile Hediye Grup Çalışmaları
Facebook: İpek Şekerdil
www.ipeksekerdil.com
+90 507 866 05 89

www.marifetlikadinlar.net için Enerji Uzmanı İpek Şekerdil tarafından hazırlanmıştır. marifetlikadinlar.net KAYNAK gösterilmeden kullanılamaz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: