Sağlıkçı Büşra süt annelik yapmıştı, kötü haber geldi.Anne gözaltına alındı.

Sağlıkçı Büşra süt annelik yapmıştı, kötü haber geldi.Anne gözaltına alındı.

Pendik’te boş arazide bulunan ve Nisa Mihriban adı verilen 3 aylık bebeği terk ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan anne E.S., savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.  Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın emzirdiği ve Nisa adını verdiği bebeğin ise tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleşti.

İstanbul Pendik’te, terk edilmiş bir bebek vakasında giden Acil Tıp Teknikeri Büşra Durmaz, süt annelik yaptığı 3 aylık bebeğe Nisa Mihriban ismini vermişti. Sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürülen ve bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Ancak talihsiz bebeğin beyin ölümünün gerçekleştiği belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, bebeğini terk eden anne E.S., gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.S., Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Bebeğini terk eden Ebru S. gözaltına alındı.

AİLESİNİN TEKRAR EVLENDİRMEK İSTEDİĞİNİ ANLATTI

E.S. savcılıktaki ifadesinde, 2019 yılında ailesinin rızasında imam nikahı kıydıklarını ve bu birliktelikten 1 buçuk yaşında bir kızı olduğunu belirterek, şiddet gördüğü için ailesinin yanına döndüğünü anlattı. Ailesinden baskı gördüğünü ve kendisini tekrar evlendirmek istediklerini söyleyen E.S.,

“Instagram üzerinden tanıştığım M.Ç. ile görüşüyordum. Arayış içerisinde birkaç kez kendisi ile ilişkiye girdim. Yaklaşık 1 ay iki haftalıkken hamile olduğumu öğrendim. M.’ye durumu söylediğimde ‘git çocuğu aldır’ dedi. Elime de bir tane kurşun sıkıştırdı. Bana ‘buna bakıp beni hatırlarsın’ dedi. Sonrasında numarasını değiştirdi. Kendisine ulaşamadım” diye konuştu.

‘KARAKOLDAN YARDIM İSTEDİM’

Karnı büyümeye başlayınca evden kaçıp İstanbul’a geldiğini anlatan E.S., “Bir süre sokaklarda gezinip Taksim’de bulunan karakoldan yardım istedim. Beni Bahçelievler’deki kadın sığınma evine yerleştirdiler. İki ay burada kaldım. Sonra beni Maltepe Kadın Sığınma Evine naklettiler. Çocuğumu 5 Ocak 2022 günü doğurdum. Bu doğumdan kimsenin haberi yoktu. Korktuğum için aileme haber veremedim” ifadelerini kullandı.

KADIN SIĞINMA EVİNDE 6 AYLIK SÜRESİNİN DOLDUĞUNU ANLATTI

Kadın sığınma evinde 6 aylık süresi dolunca yönetimin ayrılmasını istediğini ifade eden E.S., aynı kadın sığında evinde birlikte kaldığı bir kadının tavsiyesi üzerine başka bir kadının yanına gitmek üzere yola çıktığını söyleyerek,

“Çocuk kabul etmediğini söylediler. Bu yüzden de söz konusu eve yakın bir yerde tam adresini bilmediğim 4 katlı bir binanın önüne gittim. Bebeğimi orada emzirdim. Mamasını verdim. Battaniyeye sardım ve uyuttum. Puset içerisindeki yere bıraktım. Sonrada apartman girişindeki zillere basıp saat 11.00-12.00 sıralarında oradan uzaklaştım. Bebeği bıraktığımda herhangi bir sağlık sorunu yoktu” şeklinde konuştu.

ZİLLERE BASTIĞINI SÖYLEDİ

Bebeğin kolay bulunması için apartman önüne bıraktığını ve zillere bastığını anlatan E.S., kasten öldürme amacının olmadığını, çocuğa bakacak durumum olmadığını söyleyerek, “Hatta bir süre etrafta gezinip çocuğu alıp almayacaklarını kontrol ettim. İki gün sonra bile olay yerine gidip baktım. Benim çocuğa bakacak durumum yoktu. Ailemin de bu çocuktan haberi yoktu. Eğer öğrenselerdi bana ve çocuğuma zarar verebilirlerdi” dedi.

Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından şüpheli E.S., “neticesi sebebi ile ağırlaşmış yaralama” suçlarından tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: