Son dakika Sağlık Bakanı Koca’dan yüz yüze eğitim açıklaması! Okullar açılacak mı 2021, ne zaman açılacak?

Son dakika Sağlık Bakanı Koca’dan yüz yüze eğitim açıklaması! Okullar açılacak mı 2021, ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak ve okullar açılacak mı soruları ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan önemli açıklamalar geldi. Yüz yüze eğitim vurgusu yapan Koca, “Okullarımızda yüz yüze eğitim ve bunun sürekliliği tek hedefimiz.” diye konuştu. Geçtiğimiz dönemin neredeyse tamamını online eğitimle geçiren öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre 6 Eylül Pazartesi okula başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2021-2022 yılı eğitim ve öğretim yılı takvimine göre okullar 6 Eylül 2021 tarihinde açılacak.

Birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021’de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN AÇIKLAMA 

Yüz yüze eğitime dair Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun hazırlık yaptığını ifade etti. Koca, şunları söyledi;

Bu hazırlığı Milli Eğitim Bakanlığımız ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığımız ile istişare ederek uygulamaya hazır hale getireceğiz. Daha önce de belirttiğim gibi okullarımızda yüz yüze eğitim ve bunun sürekliliği tek hedefimiz.

18 yaşın altındakilerin aşılanmasına da değinen Koca, “Ülkemizde yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıracak 18 yaşından küçük kişiler de aşı talebinde bulunabiliyorlar. Yurt dışına eğitime giden ve ilgili ülke kuralları gereği aşı olması gereken ancak ülkemizdeki yaş sınırının altında kalan çocuklarımızın, velilerinin müracaatı halinde aşıları yapılabiliyor. e-Nabız web sayfasından girerek veliler çocukları için aşı talebinde bulunabiliyor. Bununla birlikte 12 yaşından büyük ve kronik hastalığı olan çocuklarımız için de aşı tanımlaması yapılmış durumdadır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: