Türkiye’yi yasa boğmuştu… Enes Kara’nın annesi konuştu!

Türkiye’yi yasa boğmuştu… Enes Kara’nın annesi konuştu!

Son dakika haberi: Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara'nın annesi konuştu:
Son dakika haberine göre Türkiye’yi yasa boğan, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ölümüne ilişkin acılı anne Hatice Kara ile avukat Ömer Faruk Ceylan açıklamalarda bulundu. Anne Hatice Kara, “Yobazlık ve gericilikle itham edildik. İnsaf sınırları aşılarak, katil olarak dahi itham edildik. Evladını kaybetmiş acılı bir aile nazarıyla muamele görmemiz icap ederken, siyasi malzeme konusu edildik” ifadelerini kullandı. Elazığ Valiliği de yaptığı açıklamada, Enes Kara olayıyla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini bildirdi

“KAMUOYU ALGISI YÜRÜTÜLÜYOR”

AA’da yer alan son dakika haberine göre anne Hatice Kara, yazılı açıklamasında, oğlu üzerinden kamuoyu algısı yürütülmeye çalışıldığını savundu.

“KATİL OLARAK BİLE İTHAM EDİLDİK”

Oğullarının acısını yaşayamadan çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını aktaran Kara, “Yobazlık ve gericilikle itham edildik. İnsaf sınırları aşılarak, katil olarak dahi itham edildik.

“SİYASİ MALZEME KONUSU OLDUK”

Evladını kaybetmiş acılı bir aile nazarıyla muamele görmemiz icap ederken, siyasi malzeme konusu edildik” ifadelerini kullandı.

“BUNALIM SONUCU İNTİHAR ETTİ”

Ailenin avukatı Ömer Faruk Ceylan ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Enes Kara’nın yaşadığı bunalım neticesinde intihar ettiğini ileri sürdü.

“HUKUKİ SÜREÇ TAKİP EDİLECEK”

Olayın her yönüyle tetkik edileceğini aktaran Ceylan, “Enes Kara’yı alet ederek prim elde etmeye çalışanlara müsaade edilmeyecek. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından gerekli hukuki süreç takip edilecek.” diye konuştu.

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Elazığ Valiliği, hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara olayıyla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini bildirdi.

kaynak:haberturk.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: